poniedziałek, 2 stycznia 2017

PODSUMOWANIE 2016 | POSTANOWIENIA NA 2017

Nowy Rok, nowa ja? Zdecydowanie początek stycznia to czas podsumowań i spisywania postanowień.. Nigdy w sumie nie przywiązywałam do tego wagi, zwłaszcza do postanowień! Ale stwierdziłam, że może takie ich opublikowanie zmotywuje to większej pracy nad sobą! Bo na koniec tego roku trzeba będzie się z nich rozliczyć!

Ale najpierw kilka słów podsumowania 2016 roku!

Zdecydowanie był to dobry rok! Lepszy od 2015 - który również był ok! Mam nadzieję, że 2017 będzie chociażby taki sam!

Co w tym 2016 roku było takiego super? 

Jeśli chodzi o studia, to nauka szła mi na pewno lżej niż na moją pierwszą sesję! Coraz bardziej zaczęło mnie interesować, co studiuję. Co więcej udaje mi się godzić naukę oraz dorywczą pracę! Mimo tego, że wyprowadziłam się na studiach to zdecydowanie moje relacje rodzinne się poprawiły, bardziej doceniam weekendy w domu oraz ten czas z rodziną bardziej mnie cieszy! 
Tak samo jest z przyjaciółmi i znajomymi! W tym roku przekonałam się na kogo mogę liczyć, kto tak naprawdę jest wobec mnie szczery. Z tymi właśnie ludźmi starałam się spędzać każdy mój wolny czas - zwłaszcza wśród znajomych z liceum, bo każdy rozjechał się w inne strony, ale uważam, że dość sporo takich zjazdów mieliśmy! Ale również poznałam dużo nowych ludzi i wiem, że spora część z nich będzie częścią mojego życia w 2017 roku! 
Zdecydowanie kulturalnie też było bardzo aktywnie! Festiwal Spring Break, koncert Małpy, juwenalia, koncerty Taco Hemingway'a, Ani Dąbrowskiej.. Niestety zabrakło wyjścia do teatru, ale przynajmniej w kinie bywałam częściej niż zwykle i obejrzałam sporo filmów - nadrobiłam trochę tzw. klasyki! 
Wakacje planowałam inaczej, w praktyce wyszło inaczej ale były naprawdę świetne! Spędzone z rodziną i przyjaciółmi! W te wakacje odpuściłam pracę, wyjazd za granicę nie wypalił, ale w Polsce można naprawdę spędzić cudownie czas! W tym roku zdecydowanie nacieszyłam się polskim morzem oraz przeżyłam tam każdą możliwa pogodę oprócz śniegu! 
Wypada też podsumować bloga! Mogę powiedzieć, że  był to dobry rok, tylko z fatalną końcówką... Ale przez większość czasu posty pojawiały się regularnie! Założyłam fanpage, co prawda z publikowaniem tam postów bywało różnie, ale będzie to można nadrobić w tym roku! 

Moje postanowienia na 2017!


NIE ROBIĆ DŁUGICH PRZERW NA BLOGU. Takie przerwy są straszne dla mnie i dla Was. Potem jest ciężko wrócić do nawyku pisania. Ciężko jest się wytłumaczyć z przerwy, bo są różne sytuacje, a czasem po prostu brak chęci czy zmęczenie.. Ale wiem jaką przyjemność sprawia mi pisanie tutaj i dyskusja z Wami w komentarzach :)

MAKIJAŻ. Pójść w końcu na kurs makijażu! Już od końca liceum się wybieram.. czas w końcu zapisać się! Chciałabym też więcej makijaży wstawiać na bloga, zarówno zdjęć gotowych jak i tutoriali! A najbardziej bym chciała malować więcej osób, bo to zdecydowanie większe wyzwanie dla mnie i większa radość jak makijaż się spodoba.

BYĆ WIĘCEJ OFFLINE. Szczerze powiem, że od telefonu jestem uzależniona. Zdaje sobie sprawę, że w niektórych momentach  jest to męczące dla mich bliskich. Dlatego zwłaszcza podczas pobytu w domu będę starać się odciąć od świata.

CZYTAĆ WIĘCEJ. Książek - bo mało w tym roku czytałam, aż wstyd! Czasopism zwłaszcza o tematyce ekonomicznej, bo w końcu z tym wiąże się moja przyszłość i czas zacząć poszerzać zainteresowania!

CHODZIĆ DO TEATRU I KINA. Co tu dużo mówić, w Poznaniu teatrów nie brakuje więc czas tam zajrzeć, ale chętnie przejechałabym się na jakaś fajną sztukę do stolicy.

OGRANICZYĆ FAST FOOD'Y. To jedzenie to miłość i zło w jednym. Wszystko jest ok, jak zajrzymy tam czasami. U mnie ostatnio bywało to trochę za często, bo wiecznie gna się na pociąg  lub między pracą a uczelnia, po imprezie i tych razy jest potem mnóstwo. Cierpi zdrowie i portfel.

WIĘCEJ RUCHU. Cóż forma na wakacje się nie zrobi. Czas odkurzyć rolki oraz znaleźć sobie jakieś aktywne  zajęcie. Jakieś fajne filmy z ćwiczeniami polecacie?  Jak tak, to zostawcie link w komentarzu!

WAKACJE ZA GRANICĄ. Polska jest piękna, ale póki jest się młodym to warto trochę świata zobaczyć. Mam nadzieję, że do lata sytuacja polityczna się trochę uspokoi i bez strachu będzie można podróżować. Hiszpania, Włochy, Chorwacja - tam bym sobie pojechała!

PIEC 1 CIASTO MIESIĘCZNIE. Jaka byłaby ze mnie żona, która nie umie zrobić sernika? hahah Żartuję sobie, ale czas zrobić swój pierwszy sernik! Podszkolić trochę swoje kucharskie umiejętności!

BYĆ BARDZIEJ OSZCZĘDNĄ.  Kupować to co potrzebne, a nie na zapas oraz zachcianki kupować według wishlisty. Starać się ograniczyć zakupy pod wpływem impulsu.

W WOLNE DNI WSTAWAĆ WCZEŚNIE. Oczywiście od czasu do czasu można poleżeć w łóżku do 11-12, ale zdecydowanie chciałabym w weekendy wyjść z łóżka między 8 a 9 - dłuższy dzień to bardziej produktywnie można go wykorzystać. 

Myślę, że tyle postanowień starczy, oby większość z nich się spełniła! Kilka też zostawię tylko dla siebie i się z Wami nie podzielę.! Mam nadzieję, że 2017 będzie udanym rokiem! Przyniesie wiele dobrego niespodziewanego!  

A jakie są Wasze postanowienia? Dajcie znać w komentarzach, chętnie poczytam i Was zmotywuję ;)

Życzę Wam dużo szczęścia, miłości oraz zdrowia w tym 2017 !
Abyście rozwijali swoje pasje, spełniali marzenia! Doceniali czas z przyjaciółmi i rodziną!

Ala xx

Copyright © 2016 limonade_alice , Blogger